מבזקים
מבזקים מלוח הודעות:
כ"ח באלול התשע"ד, 23/9/2014
י"ז באלול התשע"ד, 12/9/2014

החודש ב"עין-גנים"
פרוייקטים בין לאומיים באנגלית

סקר
איזה מאכל בשולחן החג אהוב עליכם במיוחד? ?
תפוח בדבש
רימון
תמר
ראש של דג
ארכיון סקרים

האתר מעודכן לתאריך:  י"א בתשרי התשע"ה, 5/10/2014


 
 
 
 
 
 
 
 
         
"יש לנו חוסן" - להתמודד עם המצב
מצבי חירום מופיעים תמיד באופן מפתיע. זהו טבעם. הם עשויים ליצור תחושת לחץ ודחק ולשבש את שגרת חיינו, אך בהחלט יש מה לעשות על-מנת לעבור מתגובת לחץ לתפקוד במצב חירום !

להורים לשעת חירום
הורים יקרים! ימים לא פשוטים עוברים על המדינה ועל כולנו כאזרחים. תושבי הדרום נמצאים במתקפה מתישה וארוכה. גיוס נרחב של כוחות המילואים, נפילת הטילים באזור גוש דן והחשיפה לתקשורת מעלה את הצורך לדבר עם הילדים, לתת מידע מעודכן, להרגיע ולטפח את החוסן הרגשי שלהם. לא אחת אנו מתלבטים, כיצד ניתן להסביר לילדינו מה קורה, מה לספר להם, האם לחשוף אותם למידע או לחילופין מה וכמה לצנזר, עד כמה לשתף אותם ברגשות ובחששות שלנו כמבוגרים. התפקיד של המבוגרים האחראים – הורים ומורים – הוא לתווך עבור הילדים את המידע העובדתי והרגשות שהוא מעורר, ולעזור להם לבנות את הכוחות ותחושת התמודדות עצמית טובה. יש לזכור שהתגובות הן נורמליות למצב לא נורמלי. בדף זה, אגיש לכם מידע הקשור בהתלבטויות היומיומיות. למידע נוסף , ניתן לפנות לקו טלפון לשעת חירום שמספרו 02-5603733.

למידה בשעת חרום
למידה מקוונת בשעת חירום נועדה לשמירה על מסגרת לימודית וחברתית, בזמן בו לא ניתן לקיים לימודים כסדרם בבית הספר. בשעת חרום נמשיך להשתמש באתר בית הספר לצורך תקשורת. לרשותכם הפורומים הכיתתיים בהם יתפרסם המידע הרלוונטי לשעת חרום.

גולשים בטוח גם בקיץ
החופש הגדול עומד בפתח ומזמן עבור ילדנו מגוון רחב של פעילויות ומקומות בילוי. המרחב האינטרנטי הינו אחד ממקומות הבילוי בהם מתרחשת פעילות ענפה הכוללת התנסויות חדשות ומרתקות. מחד גיסא מציף בפניהם דילמות וסוגיות, מאידך גיסא, כאנשי חינוך, אנו רוצים להעביר אל התלמידים את המסר באשר להתנהלות נבונה ואחראית ברשת. על כן, עלינו לגייס את ההורים בתהליך החינוך לגלישה נבונה, לתת להם כלים ולכוון אותם בקיום דיאלוג עם ילדיהם בנושא זה.


יום הניקיון הבינלאומי / פועלים למען סביבה נקייה ובריאה
preview
בואו לקחת חלק בפרוייקט למען הסביבה ולמעננו
מידי שנה בחודש ספטמבר, יוצאים מיליוני אנשים ב-120 מדינות ברחבי העולם, למבצע ניקיון של סביבתם הקרובה. גם תושבי ישראל מצטרפים למבצע בחסות קק"ל רוצים לדעת עוד פרטים?? היכנסו!
(כ"ח באלול התשע"ד, 23/9/2014 )

חידון חקר החלל והאסטרונומיה
preview
הרשמה לחידון חקר החלל והאסטרונומיה
המרכז הישראלי למצוינות בחינוך מכריז בזאת על הפעלת תחרות ארצית בנושא חקר החלל והאסטרונומיה לתלמידי בתי-הספר היסודיים. בחירת הזוכים תיעשה על ידי חבר השופטים החברים בוועדת הפרס, הכוללת אישים מתחומי המדעים והחינוך. לזוכים יוענקו פרסים ותעודות הוקרה שיחולקו במהלך אירוע הגמר.
(כ"ז באלול התשע"ד, 22/9/2014 )

התנהגות בעת רעידת אדמה
preview
התנהגות נכונה בעת רעידת אדמה
(י"ח בחשוון התשע"ד, 22/10/2013 )

מאמאנט
preview
כי גם אמהות יכולות!
מתחלפים בתפקידים.... והפעם, האימהות משחקות והילדים מעודדים... כולכן מוזמנות להצטרף לנבחרת האמהות של בית ספר עין גנים בכדורשת לפרטים הכנסו
(י"ז באלול התשע"ד, 12/9/2014 )

ביטוח תלמידים
preview
ביטוח תלמידים
פוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים
(י"ב בטבת התשע"ג, 25/12/2012 )

נהלים בעת הישמע אזעקה
preview
מה לעשות כשיש אזעקה באמצע יום הלימודים
(ז' בכסלו התשע"ג, 21/11/2012 , מתוך מה לעשות כשיש אזעקה )
דף הנחיות התגוננות של פיקוד העורף המתורגם למספר שפות
(ז' בכסלו התשע"ג, 21/11/2012 , מתוך הנחיות של פיקוד העורף )
נהלים חדשים בעת הישמע אזעקה או קול נפץ
צוות יקר, בעקבות שיחה עם מר שי זינר קב"ט מוסדות חירום שונו הנהלים בעת ירי טילים, להלן הנהלים החדשים.
(ו' בכסלו התשע"ג, 20/11/2012 )
הנחיות של פיקוד העורף | מה לעשות כשיש אזעקה |

אגרת להורים
preview
התמודדות ילדים עם מצבי לחץ וחירום
להורים שלום, בימים של מתח בטחוני מתמשך, אנו צופים במהדורות החדשות, רואים את המראות , וחשים מתח, ולעתים חוסר אונים. בטלוויזיה משודרים תשדירים במהלך כל היום, הקשורים במצב הבטחוני, שומעים על אזעקות ו"צבע אדום", ולרבים מאיתנו משפחות בדרום, מארחים משפחות שעלו צפונה, או קרובי משפחה המשרתים בצבא בישרות סדיר או במילואים. הילדים, החשופים למתרחש, ולתגובות שלנו, המבוגרים, למצב, מגיבים בדרכים שונות, ואנו מתלבטים, לא אחת, לגבי מידת ואופן המידע הניתן להם, כמו גם הדרך הנכונה להתמודד עם תגובות הילדים למצב. יש לזכור שהתגובות הן נורמליות למצב לא נורמלי. בדף מידע זה, נגיש לכם מידע הקשור בהתלבטויות היומיומיות. בנוסף, בכל שאלה והתלבטות, ניתן לפנות לשירות הפסיכולוגי וליועצות, דרך המסגרת החינוכית בה לומד ילדכם. בברכה, מרב טמיר רמי הופנברג מנהלת השירות הפסיכולוגי מנהל מינהל החינוך
(ד' בכסלו התשע"ג, 18/11/2012 )

שרותי בריאות לתלמידים
preview
הסדר לטיפולי שיניים לתלמידים שנפגעו בתאונה
משרד החינוך האריך בשנה נוספת את ההתקשרות עם חברת "כלל בריאות" אשר תיתן טיפולי שיניים חינם לתלמידים שנפגעו בשיניהם בתאונה. הטיפולים ניתנים מטעם משרד החינוך כהטבה בלבד אשר מוגבלת בהיקפה,ואינה מעוגנת בחובה חוקית כלשהי ואין המדובר בפיצוי במסגרת כיסוי ביטוחי כלשהו.
(י"ב בטבת התשע"א, 19/12/2010 , מתוך הסדר לטיפולי שיניים )
תשלום עבור הזמנת שירותי אמבולנס
(כ' בשבט התש"ע, 4/2/2010 , מתוך תשלום עבור הזמנת אמבולנס )
השלמות חיסונים ובדיקות | תשלום עבור הזמנת אמבולנס | הסדר לטיפולי שיניים |

פרויקט "גלויה לעיר"
בשנת תשע"ב התקיים בפתח תקוה פרויקט "גלויה לעיר". הפרויקט נערך הודות ליוזמה של קריית המוזיאונים במינהל התרבות והוא נעשה בשיתוף פעולה עם אגף חינוך יסודי. בפרויקט זה לקחו חלק 18 בתי ספר יסודיים ובסופו של תהליך נערך אירוע מסכם שכלל טקס ותערוכה בקריית המוזיאונים.כזכור, כל יצירות התלמידים היו איכותיות ושיקפו את רעיון "גלויה לעיר".14 עבודות זכו לציון מיוחד והוחלט לתת להן ביטוי עירוני באמצעות הפרסום במקומונים. נציגת ביה"ס היא כליל בל- קיסר מכיתה ה'4. כל הכבוד לכליל! הפרסום הראשון התקיים בשבוע שעבר ב"מלאבס". פרסום שני יפורסם השבוע 30/11/12 ב"מה בפתח". פרסום שלישי יפורסם בתאריך 7/12/12 ב"שחק". הנכם מוזמנים לעיין במקומונים.

הנהגה צעירה
בבית ספר נבחרה מועצת תלמידים - "הנהגה הצעירה", בבחירות דמוקרטיות, הוגנות ומכובדות, מכל כיתה נבחרו 2 נציגים שמייצגו את כיתתיו בפעילות המועצה הבית- ספרית.
"הנהגה הצעירה" מורכבת מתלמידי שכבות ג, ד, ה, ו.
מטרתה של "הנהגה הצעירה" היא ליצור אווירה נעימה בבית- הספר, לתת לתלמידים הרגשת ביטחון ולהשמיע את קולם של תלמידי בביה"ס בבקשות, בפניות וברעיונות.

נתיב האור
תכנית "נתיב האור" הינה תכנית חינוכית המשותפת לחברת חשמל ומשרד החינוך שמטרתה, העמקת הידע בנושא השימוש הבטיחותי בחשמל, חינוך להתנהגות של בטיחות ואחריות שיוטמעו לתוך תהליך חינוכי.

רגע של עברית

זהירות בדרכים
שומרים על הכללים – בחיים נשארים
כללים לחציית הכביש :
1. בוחרים את המקום הבטוח ביותר לחצייה
2. עוצרים צעד או שניים לפני שפת המדרכה
3. מביטים לכל הכיוונים
4. מקשיבים לקולות התנועה
5. חוצים בקו ישר ובהליכה מהירה
6. ממשיכים להסתכל לכל הכיוונים

מדור לאוהבי מתמטיקה
"אני חושב משמע אני קיים"
(דקארט - פילוסוף צרפתי)

Orly's Virtual Classroom
הורים ותלמידים יקרים,הנכם מוזמנים לבקר באתר האנגלית החדש – "הכיתה הוירטואלית של אורלי".בצידו הימני של האתר תמצאו תוכן עניינים ובו קישורים לפעילויות מרתקות מהארץ והעולם וכן חומרים מקוריים להעשרה .במרכז העמוד הראשי תוכלי לבקר בכיתות ולראות תוצרי ילדים ופעילויות מתוקשבות.האתר נבנה ומנוהל על ידי אורלי וינר ומתארחות בו המורות לאנגלית טלי פנחסי ומיטל קארו.דעתכם חשובה לנו, נשמח לקבל משוב בספר האורחים של האתר.נשמח לראותכם,אורלי וינרטלי ומיטל.

גלישה בטוחה ברשת האינטרנט
השנה, אנו חוגגים עשור ליום הלאומי לגלישה בטוחה ברשת. המיקוד בשנה זו הינו "עושים טוב ברשת ומעבירים את זה הלאה". מתוך ההכרה כי לבני הנוער הכוח והיכולת לקדם מרחב בטוח ברשת למענם ולמען חבריהם, נעסוק בהעצמת הפרט והקבוצה לקידום חינוך לנורמות התנהגויות ראויות ברשת, תוך העלאת המודעות באשר לסכנות הטמונות ברשת והקניית כלים טכנולוגיים והתנהגותיים בעת גלישה במרחב זה.

מפתח הל"ב
לבית-הספר כמסגרת חינוכית תפקיד חשוב בהבניית חברה ערכית שחבריה מגלים סולידאריות, כבוד, נתינה, מעורבות חברתית, אכפתיות וערבות הדדית. תכנית "מפתח הל"ב" מתמקדת בטיפוח ערכים ומיומנויות חברתיות בחיבור למעגלי הליבה החברתית-ערכית: מעגל קשרי פרט-קבוצה, מעגל החיים הכיתתי, מעגל החיים הבית-ספרי ומעגל החיים הלאומי - נקודות ציון בלוח השנה. הפעלתה של התכנית במסגרת שעת הליבה - "שעת חינוך", לצד העמקת התפיסה החברתית-ערכית במסגרות ובזמנים נוספים מאפשרת לצוות החינוכי לתת מענה ליעדים החינוכיים הניצבים בפניהם.

מוסיקה ב"עין-גנים"
שירת בוקר
"נשירה שיר, איזו ארץ יפה!"
(ניסן כהן הברון)
עם פתיחת שנת הלימודים אנו מחדשים את שירת הבוקר.
נפתח יום אחד בשבוע בשיר משירי ארץ ישראל. השיר מושמע במערכת הכריזה וכל תלמידי בית הספר שרים ביחד.
השירים נבחרים בהלימה ללוח השנה העברי מועדיו.
לאורך השנה נגבש שירון משותף לילדי בית הספר ובו אסופת שירי ארץ ישראל.

מחול ותנועה בבית ספר "עין-גנים"
אנו, בביה"ס, מאמינים, שבד בבד עם פיתוח האינטליגנציה האינטלקטואלית יש לשקוד על פיתוח האינטליגנציה הרגשית, הכוללת מודעות עצמית, שליטה בדחפים, התמדה, דבקות במשימה, מוטיבציה עצמית, אמפתיה וכשירות חברתית. כל אלה מתאפשרים דרך שעורי המחול המשמש אמצעי לפיתוח אינטליגנציה זו.

חינוך גופני וספורט
טורניר כדורגל – "טורניר אביב"
במהלך שנת הלימודים תשע"ג נקיים את טורניר "אביב" בימי ראשון לתלמידי כיתות ג' - ד' ובימי שלישי לתלמידי כיתות ה' – ו'.
באסון המסוקים ב - 4.2.1977 נהרג בוגר בית ספר "עין – גנים", אביב גונן.
אביב היה בן 21 במותו, מאז ועד היום אנו מקיימים לזכרו טורניר קט רגל אשר הפך למסורת ונקרא: "טורניר אביב".

אומנות ב"עין-גנים"
מורים, הורים וילדים יקרים.
הינכם מוזמנים לצפות בתערוכת אומנות וירטואלית, שנמצאת באתר שלנו.
התערוכה מציגה יצירות תלמידי כיתות ג' בנושא: קולאז' נוף אורבני מצורות בהשראת האמן פול קליי בהנחיית המורה לאמנות ציפי מובשוביץ.
יצירות אלה הינם קולאז'ים העוסקים בתיאורי נופים ארבניים (עירוניים) המורכבים מצורות נייר צבעוניות.
יצירות אלה בהשראת האמן פול קליי, נעשו לאחר למידה מעמיקה של התלמידים בנושא הצורות וחשיפה ליצירותיו הייחודיות של קליי.
בעבודה זו התלמידים למדו ורכשו את תכניחקת הקולאז' בה הם נעזרו לתיאור הנוף אותו הם בחרו לצור לאחר תכנון ברישם.

הוראת מדע וטכנולוגיה
בכל דקה בכל מקום יודעים מה נעשה בקצה השני של הגלובוס בזמן אמת, ויש לזה כמובן השלכות על חיי הפרט. בעיות גלובאליות כמו החור באוזון, התדלדלות של משאבים, בעיות אתיות - מוסריות של יישום מדע וטכנולוגיה בחברה, כל אלה ועוד הפכו לאתגרים איתם נדרש האזרח להתמודד. מכאן שהמטרה היא למעשה להכין את הילדים להיות אזרחי העתיד המודעים למשמעות החברתית שיש ליישומי המדע והטכנולוגיה, שיודעים לנקוט עמדה, ליזום ולהשפיע ברמה מקומית, ארצית ועולמית.
הוראת מדע וטכנולוגיה – תשע'ד
העקרונות המנחים את התוכנות
המדע והטכנולוגיה הם יצירת אנוש המאפשרת את קיומו של האדם ומרחיבה את דעתו, הבנתו ויכולתו. v המדע והטכנולוגיה הם מרכיבים מרכזיים ומהותיים ביצירה התרבותית האנושית. v העולם מכיל מגוון רחב של מרכיבים טבעיים ומלאכותיים, דוממים וחיים, חברתיים ותרבותיים. v בין המרכיבים החיים, הדוממים, המלאכותיים והחברתיים קיימים קשרי -גומלין. v שינוי הוא המשתנה הקבוע בעולמנו. יחד עם זאת אפשר לזהות בו תהליכים של מחזוריות ושימור. v התאמה בין תכונות, מבנה ותפקיד. v האדם משנה את הסביבה ומתאים אותה לצרכיו באמצעות שימוש במשאבי הסביבה הטבעיים, המלאכותיים, החברתיים והתרבותיים. v שימוש במשאבי הסביבה מחייב מודעות, אחריות ויישום עקרונות של פיתוח בר - קיימא.

קטרגל -ליגת האבות
גם האבות נכנסים לעניינים.... אגף הספורט מעוניין לקיים ליגת הורים בקטרגל בה ישתתפו אבות התלמידים מכל רחבי העיר פ"ת מבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. מטרת ליגת האבות בקטרגל היא לקרב את ההורים לילדים והיפך, מתוך חשיבה שהילדים יבואו לצפות ולעודד את אבותיהם שאמורים לשמש להם דוגמה ומופת. לפרטים- הכנסו


גלריית תמונות
ג` 4 דואגים לניקיון
ג` 4 דואגים לניקיון
ג`4 דואגים לניקיון
ג`4 דואגים לניקיון
ג` 4 דואגים לניקיון
ג` 4 דואגים לניקיון
ג` 4 דואגים לניקיון
ג` 4 דואגים לניקיון
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מסיבת סיום מחזור מ``ט
מסיבת סיום מחזור מ``...
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת דתיה ...
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת דתיה ...
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק...
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק...
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק...
מסיבת סיום - מחזור מ``ט
מסיבת סיום - מחזור מ...
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים

רשימת ספרי לימוד לשנת הלימודים תשע"ה
מנהל וארגון בית הספר
חדר מורים
וועד הורים
לוח מבחנים
לוח אירועים
טיולים

כ"ז בתשרי התשע"ה, 21/10/2014
שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

גלריית תמונות
ג' 4 דואגים לניקיון
ג' 4 דואגים לניקיון
ג'4 דואגים לניקיון
ג'4 דואגים לניקיון
ג' 4 דואגים לניקיון
ג' 4 דואגים לניקיון
ג' 4 דואגים לניקיון
ג' 4 דואגים לניקיון
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מסיבת סיום מחזור מ
מסיבת סיום מחזור מ"ט
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת דתיה בן דור
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מפגש עם הסופרת מיריק שניר
מסיבת סיום - מחזור מ
מסיבת סיום - מחזור מ"ט
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים
מפקד פעילים

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטה


מנועי חיפוש
חיפוש ב-Google
חיפוש ב-Google תמונות
חיפוש בוויקיפדיה
חיפוש במורפיקס

כניסת מנויים


דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית RSS
עין גנים פתח תקוה    רח' עין גנים 27  פתח תקווה    טלפון: 03-9312120  פקס: 03-9312120  
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים